Přeskočit na obsah
Pádlování kolem Krku, Omišalj
Chorvatsko, Chorvatsko, Krk, Omišalj Camping / Omišlaj přístav

Pádlování kolem Krku, Omišalj

  • Chorvatsko, Chorvatsko, Krk, Omišalj Camping / Omišlaj přístav
  • Délka trasy: 10 km
  • Auto zaparkujete: 50 metrů

Místo

Pobřeží ostrova Krk hned za mostem z pevniny. Čeká vás ještě další cesta na jih ostrova? Můžete si dát příjemnou pauzu s paddleboardingem a trochu místních reálií v podobě zbytků římského města. Užijí si to jak dospělí, tak děti. Přístav v Omišlaj je malý a velmi přátelský. Na přístav se můžete podívat i z ptačí perspektivy z vyhlídky u centra města. Stojí to za prozkoumání. Článek o naší výpravě z těchto míst najdete ZDE.

Tip: Pokud budete startovat z Camping Omišalj, můžete to vzít i opačným směrem k mostu z pevniny na ostrov, po kterém jste před chvílí přijeli. Ale pozor, pouze pokud jsou moře a vítr a předpověď v klidu. Na první pohled se vám může zdát, že je to krátká vzdálenost, ale na vodě je to pak delší. Je třeba si nejprve v mapě zjistit kolik kilometrů (včetně cesty nazpět) má váš výlet doopravdy a jak rychle jste schopni jet (výletní a rodinné tempo může klidně být 4-5 km/h) a ještě přidat čas, který chcete na místě strávit.

Parkování

Výlet je možný v obou směrech.
Start z Camping Omišalj: autem zajedete přes non-stop vrátnici až k pláži. Navíc v kempu je veškeré zázemí, kavárna s restaurací na pláži, dětská mini-zoo, hlavní restaurace se sladkovodním bazénem.
Start z přístavu v Omišlaj: autem také dojedete až k vodě, je tam placené parkoviště. V přístavu je restaurace i cukrárna.

Nástup do vody

Boty do vody nebo žabky s sebou.
Camping Omišalj: kamínková pozvolná pláž (kameny trochu koušou).
Přístav Omišalj: buď přímo z vysoké navigace vývaziště, nebo se dá dojít i k místní pláži, kde je to pozvolné.

Popis projížďky

Trasa: 10 km

5 km tam, 5 km zpět. Podél pobřeží. Když vjíždíte do zátoky vedoucí do přístavu Omišalj, dávejte pozor, je to zároveň i plavební cesta pro rybářské, rekreační a nákladní lodě.

Nezapomeňte, že bojky jsou tu naopak než ve vnitrozemských vodách. Čtou se ve směru z širého moře do mariny. Červená bóje = loď jede od ní vpravo. Zelená bóje = loď jede od ní vlevo. Více o mořském značení se dočtete i zde.

Časová náročnost: 3-5 hodin

My jsme jeli 1 hodinu tam, 1 hodinu na zmrzlinu a kafe, 1 hodinu zpět. V přístavu se dá strávit i více času. Můžete vystoupit a jít se kouknout na zbytky římského opevnění nebo se vyšplhat do centra města a udělat si pár pěkných fotek.

Občerstvení:

Restaurace, cukrárna, kavárna

Zajímavosti v okolí:

Mapa místa

Fotky z místa